Sokszor hallhajtuk, hogy széles körben terjednek a robottechnológiás készülékek, azonban arról kevesebb esik szó, hogy miért előnyös a robotterápia alkalmazása a gyógyászatban.
Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a robottechnológia forradalmasította a neurorehabilitáció terápiás megközelítéseit, s új távatokat nyit a Parkinson-kór, a stroke, a sclerosis multiplex (SM) és más neurológiai rendellenességek, illetve a traumás eredetű betegségek, elváltozások kezelésében.
Az úgynevezett robotasszisztált neurorehabilitációs eszközök megannyi előnnyel kecsegtetnek, tekintve, hogy segítségükkel lehetőség nyílik a pontosan ismétlődő mozgásgyakorlatok végzésére, egyúttal monitorozhatják a rehabilitációs terhelést, valamint változtathatják utóbbit a folyamat közben. Természetesen a berendezések temérdek hasznos adatot gyűjtenek, melyek nemcsak a mindennapos betegellátásban támogatják a szakemberek munkáját, hanem a kutatásban, fejlesztésben, oktatásban is sokat segítenek a kórházaknak és a tudományos munkát végző műhelyeknek.
A robottechnológia hónapról hónapra fejlődik, s ezáltal új lehetőségeket nyit a távoli és virtuális rehabilitáció terén, így arra is lehetősége van az ellátásra szoruló pácienseknek, hogy akár otthonukban kapják meg a színvonalas kezelést. Túl azon, hogy a robottechnológia javítja a kezelések hatékonyságát, nagy mértékben csökkentheti a rehabilitációs központok és az egészségügyi rendszerek terhelését is. Mindemellett a korszerű gépek arra is lehetőséget adnak, hogy a jövőbe mutató, sikerrel kecsegtető neurorehabilitációs kezelések előnyeit szélesebb rétegek is élvezhessék.